Námestie SNP 16,

Beniczkého dom, 2. posch.

Banská Bystrica

974 01

nievnasommeste@cko.sk

back to top

Nie v našom meste

Nie v našom meste

Dňa 15. marca 2014 prirovnal banskobystrický župan Európsku úniu k Hitlerovi. Nie je šialenstvom porovnávať Európsku úniu a nacizmus? Uvedomujeme si vôbec, že počas Hitlerovej éry bolo v dôsledku holokaustu zabitých viac ľudí ako dnes žije na celom Slovensku?

Sme mladou demokraciou a počas dvoch dekád existencie Slovenskej republiky sa v našej politike udialo nemálo chýb a omylov. Avšak Kotlebom vyzdvihované paralely nám za žiadnych okolností nedovoľujú používať extrémizmus ako varovný prst pre súčasnú politickú a hospodársku situáciu.

Je dôležité pripomínať, že ideové vzory banskobystrického župana vyvážali pred 70 rokmi z tejto krajiny Židov a Rómov. Dnes predseda BBSK a jeho súputníci svojím konaním prispievajú k „vývozu“ inteligentných mladých študujúcich a pracujúcich ľudí do zahraničia.

Zmenou výzdoby Úradu BBSK a stiahnutím vlajok Európskej únie to nekončí. Konanie, ktoré je dôkazom absolútneho ignorovania histórie a je prejavom nebezpečného populizmu si vyžaduje nemlčať. Vyzývame preto slušných politikov, zástupcov zodpovedných médií, občiansku spoločnosť a orgány činné v trestnom konaní, aby zaujali stanovisko a plnili svoje povinnosti voči občanom a občiankam nášho kraja a celého Slovenska.

LEAVE A REPLY