Námestie SNP 16,

Beniczkého dom, 2. posch.

Banská Bystrica

974 01

nievnasommeste@cko.sk

back to top
Fashionweek

Nie v našom meste

Spustili sme kampaň Spolu je nás viac

V stredu 21. júna o 10:00 sme oficiálne odštartovali kampaň Spolu je nás viac.

Ako platforma, ktorá združuje ľudí a organizácie, ktorým záleží na rozvoji tolerancie a ľudských práv v Banskej Bystrici a banskobystrickom kraji, vnímame potrebu pracovať na tom, aby ľudia v banskobystrickom kraji volili demokraciu a nie extrémistické a fašistické alternatívy.

K nášmu briefingu sa na námestí pridali aj: evanjelický farár Daniel Koštial, riaditeľ Sokratovho Inštitútu Rado Sloboda, riaditeľka Komunitnej nadácie Zdravé mesto Beata Hirt, aktivistka a podnikateľka Csilla Droppová a skupina Bystrické veci.

Manifest už podpísali aj známe osobnosti z kraja aj mimo neho, ako Andrej Bán zo Zabudnutého Slovenska, speváčka Katka Malíková, bývalá reprezentantka Slovenska v biatlone Martina Halinárová, riaditeľka Štúdia tanca Zuzana Hájková, Rada študentov mesta BB, Juraj Rizman z Via Iuris.

K manifestu a ku kampani sa pridávajú ľudia nielen z Banskej Bystrice, ale aj z ostatných miest v kraji, zo Zvolena, Revúcej, Banskej Štiavnice, Rimavskej Soboty, Lučenca, Brezna, Fiľakova, Hnúšte, ale aj ľudia zo Žiliny, Bratislavy, Komárna.

Záleží nám na tom, kto bude viesť náš kraj, aj na tom, ako bude nastavovať verejný diskurz v téme dodržiavania ľudských práv, boja proti korupcii a radikalizácii spoločnosti. Zmenu môže zapáliť v komunite ktokoľvek – učiteľ, rodič aj študent, senior aj junior, ošetrovateľ aj policajt, iniciatíva Nie v našom meste vás bude podporovať, aby ste tvorili pozitívne zmeny.

Podpísať manifest je minimum, čo môžeme urobiť. Náš kraj si zaslúži viac..

Comments: 211

LEAVE A REPLY

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

a

Copyright © Elated themes 2017